Ma 2018. február 24., szombat, Mátyás napja van. Holnap Géza napja lesz.
Királyrévi kirándulás

A harmadikosok, az ötödikesek és a kilencedikesek október 13-án Királyrévbe utaztak a Bioállomásra és a kultúrházba. Íme nehány beszámoló az eseményről:

Győri Benjamin, 3. osztály: Nagyon tetszett a királyrévi kiállítás, mert a habkő könnyű volt, mint a toll. A kenyérgomba is tetszett, mert azt lehetett emelgetni.

Ivice Kata, 3. osztály: Nagyon tetszett a királyrévi irándulás, mert láttam szép képeket és kihült lávákat.

Godány Amira, 3. osztály: Nagyon tetszett a kiállítsás, mert érdekesek voltak a kövek. Engem leginkább a tűzkő érdekelt.

Simko Hunor, 3. osztály: Tetszett a kiállítás. Én paleontológus szeretnék lenni. Tetszettek az ércek, az ásványok, a lávakő stb. Köszönöm a kirándulást!

Menyhárt Leonard, 3. osztály: Nagyon szeretem a kristályokat. Van nekem 12. Nagyon tetszett a kiállítás. Örömmel elmegyek máskor is.

Vicsápi Nikoletta: Kirándulásunk

Már nagyon vártam, hogy elmehessünk a Királyrévi Kultúrházba és a Biogázállomásra. Reggel elmentem az iskolába, és 2 órát tanultam. Azután elmentünk a Királyrévi Kultúrházba. Ott a Marczibál Ibolya néni elmesélte, hol voltak kirándulni. Sok szépet mondott, és sok követ és képet láttunk. Beszélt a tűzokádókról és a tűzhányokról. Aztán elmentünk a Királyrévi Biogázállomásra. Ott elmondták, hol mi van. Bementünk egy terembe, de ott nagy zaj volt. Nekem ez nem tetszett. Utána felmentünk a tetejére, ahol keverték alattunk a trágyát. Az épület mellett volt egy nagy gép, de amikor ott voltunk nem működött. Utána még kaptunk almát, és jött a busz. Nagyon tetszett, sok szép dolgot láttam.

Sárkány Laura Roxána:

Királyrévi kirándulás

Október 11-én reggel a második óra után az ötödik osztály és a kilencedikesek elmentünk busszal Királyrévbe. Puskás Erzsébet osztályfőnökünk, Pint Szabolcs, az igazgatóhelyettes úr valamint Táčik Adrianna tanító néni jöttek velünk. Királyrévben a kultúrházban vulkánokról tartott nekünk előadást Ibolyka néni, aki több követ, moszatot, virágot is mutatott nekünk. Elmesélte, hogy melyik kőzet honnan való. Melyik vulkánkitörésből származik. Ő maga járt azokon a helyeken. Volt két sárga színű kő, amiről azt mondta, hogy az nagyon mérgező, ha valaki megnyalja, erős gyomorfájdalmat okoz. Arról is mesélt, hogy nagyon sok helyen sok falut pusztítottak el a vulkánok. Ez az előadás nagyon érdekes volt, és egyben szomorú is, hogy a hegységek sok veszélyt is jelenthetnek. Ezután az előadás után átmentünk egy másik helyiségbe, ahol képkiállítást nézhettünk meg. Ott kaptunk almát és mézeskalácsot. A kiállítás után újra buszra szálltunk és tovább mentünk a Biogázállomásra. Ott két bácsi fogadott bennünket. Ők meséltek, hogy szárított, ledarált kukorica segítségével hogyan termelik ki az áramot, amit a királyrévi emberek fel tudnak használni. Felmentünk egy magas kilátóra, ahonnét az egész falut be lehetett látni. Sőt még Sellye is látható volt. Itt a biofarmon újra mindenki kapott almát. Felszállva a buszra, mindenki sok élménnyel gazdagodott ezen a napon.

Beszámoló a kilencedik osztálytól:

2017. október.11-én Királyrévben jártunk. Együtt utaztunk az ötödikesekkel. Mi először az Agrostar biogázfejelsztő állomást néztünk meg. Kürti Róbert elmagyarázta a gyártás menetét. Megnéztük a motorokat, felmentünk a tetőre, és kis ablakokon keresztül láthattuk a bioüzemanyagot. Körbe jártuk a kupolát, és megcsodáltuk a tetőről a kilátást. Ezután átmentünk a kultúrházba. Marczibál Ibolya nyugdíjas tanító néni kiállítását néztük meg vulkánokról és gleccserekről. A tanító néni és férje számos expedíción vett részt, ahol sok követ gyűjtöttek és sok fényképet készítettek. Érdeklődéssel hallgattuk beszámolóját. A kultúrházban megnéztünk még egy kiállítást két királyrévi fiatal természetfotóiból és egy lány rajzaiból. A bigázüzemben és a kultúrházban is almával kínáltak meg minket, ami nagyon finom volt. Szép élményekkel tértünk haza, kellemes délelőtt volt.