Ma 2018. június 25., hétfő, Vilmos napja van. Holnap János és Pál napja lesz.
Bécsi kirándulás

Bécsi tanulmányi kirándulás

2017. október 26-án,  immár hagyományosan,  tanulmányi kirándulást  szerveztünk Bécsbe. Ez a nap 1965 óta nemzeti ünnep, ugyanis ez  afüggetlenség és az új alkotmány napja Ausztriában. Katonai parádé a Ringen, kedvezményes belépő a múzeumokban – és még sokféle program várja  a látogatókat.

Diákjainkkal először a Bécsi Természettudományi Múzeumbalátogattunk el. Az  intézmény látogatóit 8700 négyzetméternyi kiállítói helyiség várja, a világ egyik legnagyobb természetrajzi gyűjteményének ad otthont. A rovaroktól a drágaköveken és ásványokon át a repülő sárkánygyíkokig  izgalmas betekintést kaphatunk Földünk történetébe. A már kihalt vagy rendkívül veszélyeztetett állatfajok számos kitömött példánya felbecsülhetetlen értéket ad a gyűjteménynek. A dinoszauruszok termében, a hatalmas ősállatok csontvázai és maradványai mellett egy élethűnek ható, mozgó, és félelmetesen ordító alloszaurusz is várja látogatóit.

Délben az Óváros felé haladva, átvágtunk abécsi Hősök terén, melyet ilyenkor megszállnak a katonák. A függetlenség és az új alkotmány napján kiállításokkal, koncertekkel, műsorokkal, gyermekprogramokkal szórakoztatják a látogatókat.

A Szent István Székesegyház Bécs egyik jelképe, ami a világ legnagyobb gótikus templomaként ismert. A legismertebb és leglátványosabb a majdnem 140 méter magasra nyúló déli torony, de érdemes kiemelni számos belső szépségét is, így a szemrevaló oltárokat és oldalkápolnákat, amelyek mellett művészi arany- és drágakődíszítéssel ellátott erkélyek, szentségtartók, évszázados liturgikus könyvek és szövegek is megtalálhatók a falak között.  A Stephansdom  minden látogató számára a kötelezően megtekintendő látványosságok közé tartozik, ezért mi sem hagyhattuk  ki.

Bécs legnépszerűbb látványossága a Habsburgok hajdani nyári rezidenciája, ami Párizsnak Versailles, az a bécsiek számára a Schönbrunni kastély. Az UNESCO Világörökség részeként is számon tartott palota elképesztően pazar díszítésű termeit, gyönyörű franciakertjét, és gyűjteményeit évente több millió turista látogatja. Schönbrunn nevet  a közelben található forrás után kapta: a schönbrunn szó magyarul ugyanis „szép forrást” jelent.

Tettünk egy kis sétát a parkban, majd megtekintettük a forrást is, ugyanis aki a vizében megmosdik, széppé változik ...

A látványos, felújított  állatkert a park nyugati részén található.  Mária Terézia szerette reggeli közben körülvenni magát kedvenc ragadozóival. Férje, I. Ferenc császár egy állatkertet is építtetett. A bécsi Schönbrunni állatkert a világ legrégebbi állatkertje, és már négyszer nyerte el az Európa legjobb állatkertje címet.  Itt több mint 700 állatfaj él, a szibériai tigristől a koaláig és a páncélos orrszarvúig. A legfontosabb attrakciók közé tartozik például  az óriási esőerdő-ház. A pandabébi  és sok más ritka állat évente több mint 2 millió látogatót vonz ide. A délutánt mi is itt töltöttük.

Hat órakor zár a park, addigra kellemesen elfáradt a gyereksereg is. Egy-két csoportkép elkészülte után buszra szálltunk és  újélményekkel gazdagodva  indultunk haza.

Kísérő pedagógusok: Varga Edit, Táčik Adrianna, Rákász Katalin