Ma 2018. június 25., hétfő, Vilmos napja van. Holnap János és Pál napja lesz.
Tanulmányi kirándulás a tűzoltóknál

November 2-án, csütörtökön a 6.a és 6.b osztály tanulói ellátogattak Dunaszerdahelyre a tűzoltókhoz.

Reggel kilenc óra körül elindultunk.Rövid volt az út,hamar odaértünk,a tűzoltók már vártak minket.Mindent bemutattak,több különböző méretű és felszereltségű autót.Mind nagyon érdekes volt,sok kütyü volt benne.Miután megnéztük az autókat, fel lehetett próbálni egy oxigénpalackot,hogy valójában milyen nehéz,milyen az ,amikor ilyen palackban kell menteni,oltani. Az egyik tűzoltóautóba bele is lehetett ülni.Utána kimentünk az udvarra,ott körülnéztünk.

Ettünk,ittunk,felmásztunk az egyes mászókákra,ahol edzeni is szoktak a tűzoltók.Eközben a tanító néniket felvitték a létrás tűzoltókosárban 20 méter magasba,azt mondták,hogy szinte az egész várost belátták.Mi nagyon irigyeltük őket,de mi csak a földön próbálhattuk ki a kosarat,mert veszélyes.Ezt követően visszamentünk az épületbe,megnéztük az éjjeli szolgálatos tűzoltók helyiségeit.Ott bemutatták ,hogy milyen az ,amikor riasztás van.Hangosan szól a sziréna,minden fény kigyullad,és a tűzoltók egy vastag csövön csúsznak le az emeletről a földszintre,ahol már várnak rájuk az autók,amikkel a helyszínre mennek.Ezt a csövet a Fülöp tanító néni is kipróbálta.A tűzoltóktól elbúcsúztunk,megköszöntünk,hogy lehetővé tették ezt a látogatást.Ezután a MAX bevásárló központba mentünk,ahol kaptunk egy kis szabadot.Ott körülnéztünk,ettünk,ittunk.A megbeszélt időpontban buszra szálltunk és hazaindultunk.

Nagyon jó élményekkel tértünk haza.Mindenkinek ajánljuk,hogy egyszer látogasson el a tűzoltókhoz,mert érdekes dolgokat tudtunk meg a munkájukról.

Pollák Lara 6.A