Ma 2019. május 25., szombat, Orbán napja van. Holnap Fülöp és Evelin napja lesz.
Szelektív hulladékgyűjtés

Vannak dolgok, amelyeket nem lehet elég korán kezdeni. Ahhoz, hogy védjük a környezetünket és biztosítsuk az elkövetkező generáció számára is az élhető, egészséges világot, nagyban hozzájárulhatunk a hulladékanyagok szelektálásával.

Amint megjelentek községünkben a szelektív hulladék-szigetek, iskolánk is megkapta az edényeket, hogy a tanulók is válogatva dobják el a szemetet. Így kerül a papír a kék edénybe, a plasztikus üveg, joghurtos pohár (kiöblítve) a sárga edénybe, az üveg a zöld és a tízórai maradéka a barna edénybe.

Nagy meglepetésünkre műanyag üveg prést kaptunk Elek László plébános úrtól, amit nagy izgalommal próbáltak ki a tanulók.Az ajándékot ezúton is nagyon szépen köszönjük!

Bízzunk benne, hogy a hulladék szelektálásánál is érvényes lesz a régi mondás, miszerint: „Amit Jancsika megtanul, János nem felejti.”

Jó szelektálást mindenkinek!

Mgr. Szarka Zsuzsanna