Ma 2019. május 25., szombat, Orbán napja van. Holnap Fülöp és Evelin napja lesz.
Víz világnapja a 4. osztályban

A negyedik osztálynak abban a megtiszteltetésben volt része, hogy egyetemista hallgatók tartották nekik a víz világnapját. Előzményként a diákok rajzokat készítettek a: víz szennyezése, a víz kihasználása, a víz megjelenési formája címszó alatt. Természetesen ők is kékbe öltöztek, mint az iskola többi tanulója.

Március 22-én, a reggeli érkezéskor már a fizikai szaktanteremben felhelyezték rajzaikat a kerámiai táblára. Itt folyt a foglalkozások nagy része csoportos formában. Minden csoport vízzel kapcsolatos nevet választott magának.

1.      Foglalkozás: Egy prezentáció megtekintése a víz felhasználásával és védelmével kapcsolatban. A prezentáció  után villámkérdések megválaszolása csoporton belül.

Szünet: uborkával, eperrel, citrommal, mentával és gyömbérrel ízesített vizek kóstolása, amely alkoholmentes koktélok keverésébe ment át.

2.      Foglalkozás: Interneten keresztül a csoportvélemények megjelenítése a pollywhere program alkalmazásával

3.      Foglalkozás: Vízi állatok elhelyezése élőkörnyezetükbe. Önellenőrzés prezentációval és az állatok megnevezésével.

4.      Foglalkozás: Kisérlet kristályokkal: „A kémikus virágoskertje“.

5.      Foglalkozás: Kisérlet nyíló papírvirágokkal.

6.      Foglalkozás: Láva lámpa: olaj, ecet, szódabikarbóna és ételfesték segítségével.

7.      Foglalkozás: Ügyességi vízijátékok az iskola udvarán.

8.      Foglalkozás: A víz savasságának mérése a közeli tónál.

A nap végén megköszöntük Ildikónak, Dánielnek és Boglárkának az élményben gazdag világnapot, és szeretettel várjuk őket a következő évben is.