Óvodánk életéből 2009/2010

A 2009/2010-es tanévet átszervezéssel kezdtük, mivel óvodánk épületében helyet kapott a szlovák óvoda is. Helyünk kicsit szűkösebbé vált, de az egész kollektíva összefogásával sikerült barátságos csoportszobákat kialakítanunk.
Óvodánkba 83 gyerek van beíratva. Három és fél csoporttal működünk.

A csoportok elosztása:

MÓKUS csoport / 5-6 éves gyerekek /
Óvónők: Szabó Anna, Takács Éva

MACI csoport / 5-6 éves gyerekek /
Óvónők: Nagy Angéla, Sárkány Edit

NAPOCSKA csoport /3-4 éves gyerekek /
Óvónők: Németh Ildikó, Madarász Anikó

NYUSZI csoport / 3-4 éves gyerekek /
Óvónő: Kocskovics Gitta

Minden csoportban képesített óvónő foglalkozik a gyerekekkel. Napirendünket úgy alakítjuk, hogy a gyermekek testi-lelki szükségleteihez igazodjon.
Ebben a tanévben már a helyi nevelési programunk szerint dolgozunk, melynek a „ MESEKERT“ címet adtuk. Számunkra a mese-vers az anyanyelvi nevelés fontos eszköze, az óvodai élet mindennapjainak megszépítő élménye.
Óvodánk hagyományos ünnepei: Mikulás, Karácsony, Farsang, Húsvét, Nagyszülői ünnepség, Anyák napja, Gyermeknap, Családi délután. Minden évben megemlékezünk március 15.-ről és minden gyermeket megköszöntünk a születésnapján.
A 2009/2010-es tanévben is látogatást tervezünk Dunaszerdahelyre a „ Tűzoltókhoz“, valamint a „ Dunamenti Tavasz“ c. bábfesztiválra.

Gazdag játék- és segédeszközkészlettel, biztonságos környezettel várunk minden kedves gyerkőcöt.

Sok szeretettel várjuk óvodánkba az érdeklődő szülőket és gyermekeiket.

Tisztelettel: Madarász Anikó
                  óvodavezető
 

 

counter

badge