Tanévkezdés

Alapiskola és Óvoda Nádszeg

A 2022/2023-as tanév szeptember 5-én kezdődik.

Iskola intézkedései a COVID-19 fertőzés megelőzésére a tanévkezdéskor:

• 2022. szeptember 4-én, vasárnap ajánlott a tanulókon elvégezni az antigén tesztelést. A tesztelés eredményét aznap 18:00 óráig be kell jelenteni az osztályfőnöknek.

• Az iskolába való első belépéskor és 5 napnál hosszabb hiányzás után /hétvége és ünnepnap nem számít bele/ a törvényes képviselő becsületbeli nyilatkozatot tesz gyermeke tünetmentességéről.

• Az iskolai büfé üzemel.

• Az alkalmazottak figyelnek a tantermek gyakori szellőztetésére.

• A foglalkozások egy részét a szabadban töltik a tanulók.

• Az iskolában folyamatosan figyelmeztetjük a tanulókat a higiéniai szabályok betartására. Köhögés és tüsszentés esetén fertőtlenítjük a kezüket.

• Az iskola nagy gonddal ügyel a mosdók tisztán tartására és fertőtlenítésére. Ellátja azokat fertőtlenítő szappannal és törlőkendővel.

Az étkeztetés

• Az iskola konyháján az egészségügyi előírások betartásával ebédet készítenek a tanulók számára, melyet az étkezdében fogyasztanak el.

• A csoportok időrend szerint érkeznek az étkezdébe.

• A felső tagozatos diákok egyénileg jelentkeznek be az ebédre a konyhavezetőnél. Betegség gyanúja esetén

• Az alapiskola területére senki sem léphet be, aki légzőrendszeri fertőzés tüneteit mutatja, amelyek megfelelhetnek a COVID-19 ismert tüneteinek (láz, köhögés, hányás, bőrkiütés, hasmenés, hirtelen íz- és szagvesztés, az akut légzőszervi fertőzés egyéb tünetei).

• Ha a tanulónál a nap folyamán a COVID-19 tünetei jelentkeznek, akkor az iskola külön helyiségbe helyezi őt, és értesíti a törvényes képviselőt, aki azonnal haza viszi a tanulót, majd telefonon keresztül konzultál a gyerekorvossal. A szülő köteles kiértesíteni az osztályfőnököt a tanuló egészségi állapotáról.

A törvényes képviselő feladatai

• Betartja az alapiskola igazgatójának a 2022/2023-as tanévre érvényes utasításait.

• 2022. szeptember 5-ig kitölti és leadja a tanuló tünetmentességéről szóló nyilatkozatot. Az elsősök szeptember 5-én, a tanévnyitó után megkapják a nyomtatványt az osztályfőnöktől. A többi évfolyam /2-9/ a „skolanawebe“ rendszeren keresztül tölti ki a nyilatkozatot.

• A törvényes képviselő 5 egymást követő tanítási napot igazolhat gyermeke számára, 5 napot meghaladó hiányzás esetén már orvosi igazolás szükséges a diák egészségi állapotáról.

• Ha a családban vagy a tanulónál megjelennének a betegség tünetei, haladéktalanul jelenti azt az osztályfőnöknek.

• Covid-19 megbetegedés után még 5 napig a tanulóknak szájmaszkot, az alkalmazottaknak reszpirátort kell viselni!