Tallós - Eszterházi kastély

Dátum:   2023.11.02. 00:00

Iskolánk 8.-osai úgy döntöttek, hogy ismerjük meg a környék nevezetességeit címmel,megnézik az Eszterházy kastélyt Tallóson. November 2-án, a kissé szelesebb időjárás ellenére, biciklire pattantak, és eltekertek Tallósra. Az útközben adódó biciklis balesetek sem tántorították el őket céljuktól, így szerencsésen megérkeztek a megbeszélt időpontra, és Márti néni (nyugdíjazott pedagógus) vezetésével megnézték a kastély felújított termeit. Sok érdekességet tudtak meg a kastély tulajdonosairól, a kastélyról, a háború alatti évekről, a szocializmus éveiről, amikor a kastélyban kisegítő iskola működött. Szerencsére pár évvel ezelőtt a falu tulajdonába került a kastély, lehetőségeik szerint történik a felújítás, ennek köszönhető, hogy a nagyközönség előtt nyitva áll és bárki megnézheti.
A tartalmas idegenvezetés után kitekertek a vízimalomhoz, amely most épp nincs az eredeti helyén, mert felújítják.
/Ez a csapat két évvel ezelőtt még látta a régi malmot./
Lefényképezkedtek a régi fűzfánál, aminek már csak a csonkja maradt meg. Miután a Malom csárdában elfogyasztották a finom ebédet, elindultak Nádszegre. Hazafelé megküzdöttek az emberfeletti széllel, így kissé elcsigázottan, de szencsésen hazaértek. .
Azt üzenik mindenkinek, hogy érdemes elmenni Tallósra!
Lehet, hogy egy kép erről: 11 ember és tömeg